Stoh se nám skácel – ještě stále ukládáte sklizené ovoce do dřevěných přepravek, které skládáte na sebe do stohu? A stalo se vám někdy, že se stoh po lehkém drcnutí nebo sám od sebe začal kymácet a nakonec se zřítil k zemi? Máte toto zapotřebí? Pořiďte si raději plastové krabice se zářezy, které se po vystohování nezřítí.
Ve skladu byl zmatek – když se ukládá ovoce do dřevěných beden, musíte je popsat nebo nějak jinak označit. Ovšem takovéto značení je poměrně nepřesné a snadno přehlédnutelné, takže si pak můžete poplést počet beden s odrůdou jablek James Grieve s odrůdou Matčino. To se vám ale nemůže přihodit u beden z plastu, protože se vyrábí ve více barvách. Stačí pořídit potřebný počet kusů od každé barvy a takto rozlišovat vaši sklizeň – velmi jasně, přesně a efektivně. Pouze si poznamenáte, která barva ke které odrůdě náleží, a pak už jen počítáte počet stejnobarevných beden.
Ovoce natáhlo plíseň – dřevěné bedny do sebe snadno natáhnou vodu a vlhkost a postupně ji předávají různým mikroorganismům. Není pak problém pro plísně rozšířit se tímto způsobem třeba po celé bedýnce a kontaminovat i ostatní plody. A přijít o velkou část úrody jen kvůli tomu, je docela škoda, nemyslíte? Toto se vám s plastovými bednami stát nemůže.
Ostuda na trhu – kdo se pokouší přepravovat na trh, například na farmářské trhy, čerstvé ovoce, a začne své výpěstky vytahovat z auta a pokládat je na prodejní pult, měl by dbát o perfektní čistotu přepravních nádob. Je to vaše vizitka a vaši zákazníci ji registrují. Mohou se také podle toho rozhodnout, od koho nakoupí meruňky a broskve, a od koho raději ne. Jestliže budete prezentovat v tržnici sice šťavnaté a chutné plody v dřevěných bednách, zašpiněných od hlíny, motorového oleje a šmíru, moc velký úspěch to nepřinese. Naopak KLT přepravky z polypropylenu se snadno čistí a ve vyčištěné bedně se bude ovoce skvěle vyjímat. Budete tím k sobě zákazníky přitahovat jako magnet.